Spomladansko poliranje

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Spomladansko poliranje

Odgovor Napisal/-a Pugi »

No, letos sem se odloču, da bom se kr sam spravu polirat avto, da bo bolj zanimiv...

Če ma kdo kej soli u glavi od teh stvari, bi z veseljem ga prebral. Trenutno mam doma tisto ovčko za na bormašino, sonax polirno pasto in to je to.

Rd bi slišal kako mnenje od enga ko je to že delal in kaj naj kupim da bo učinek fin. A bodo zgorej navedene stvari vredu? Če so, kolk obratov dam na bormašini?
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

to morš pa Eddy-ja prašat, on je avtokozmetik, sam ne vem če lahko na bormašini tolk zmanjšaš obrate,da bodo ravnoprav hitri oz počasni.
CLIO 172 SPORT
golf_c
Edini plešasti avto v klubu
Prispevkov: 208
Pridružen: 11 Okt 2004, 13:20
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a golf_c »

tut mene to čaka letos...na pleh se bom spravu z istmu materialom kot ti pugi...največ cajta pa vem da mi bojo feltne vzele #-o ....sm se odloču da jih bom spoliru na skor špegu...bom drajsu k norc
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Killah bee napisal/-a:to morš pa Eddy-ja prašat, on je avtokozmetik, sam ne vem če lahko na bormašini tolk zmanjšaš obrate,da bodo ravnoprav hitri oz počasni.
Rad bi vidu, da bi blo kle napisan, da bi še drugi vidl. In ja, obrate lahko štimam neomejeno... V bistvu samo na gor so omejeni, drgač je pa analogno - od čist počas do čist hitr :D
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

sej bo Eddy kej spesnil za nas,da bomo vedli.

Drugače pa praviš anal-ogno,od počasno do hitro :D
CLIO 172 SPORT
golf_c
Edini plešasti avto v klubu
Prispevkov: 208
Pridružen: 11 Okt 2004, 13:20
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a golf_c »

Killah bee napisal/-a:sej bo Eddy kej spesnil za nas,da bomo vedli.

Drugače pa praviš anal-ogno,od počasno do hitro :D
pa pugi ma še dva rora zadi madona :-#

ok..ok..mal heca more bit...drgač bi pa js tut rad vidu da eddy kej pove
Slika
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

Naneses pasto na avto. ce je tekoce jo gor napacas, pa das na minimum obrate da razmazes zadevo, pol pa na pune.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

stari zima se je šele začela ti bi pa že spomladansko poliral :D :D :D

kaj pa wax on/wax off tehnika? meni so sicer roke skor odpadle pa tud cel dan sem delal ampak če me hoče kdo zdej napast mu pokažem svoje znanje :D :D :D :D
Tomaz40
xpert
Prispevkov: 68
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:26
Kraj: L'blana

Odgovor Napisal/-a Tomaz40 »

Jest tut kr na roke prežulm. Pugi gre pa najperj u Obi pa plača ene 10 jurjev za bormašino, pol pa u fitnes pa plača ene 8000 jurjev za članarino, jest pa kr naenkrat oboje upedenam pa je. :D
Slika
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

jest pa ze dve leti zapored kr cel avto postriham :zblojen
Sanjski moski :D

Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

ga boš večkrat poštrihal kot opral :D
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

tomaz40 napisal/-a:Jest tut kr na roke prežulm. Pugi gre pa najperj u Obi pa plača ene 10 jurjev za bormašino, pol pa u fitnes pa plača ene 8000 jurjev za članarino, jest pa kr naenkrat oboje upedenam pa je. :D
Bor mašino mam, fitnes mam, materjal ni da ni.. Trebam tehnjik!
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

UFFFFFFFFFF,tole bo pa dolg odgovor....sicer upam da se bo kdo še vedno primajal k meni na profesionalno delo,ampak naj vam bo :-$


Začetek: Avto operite(magar na krtačah-ampak NE voskat!!!bo delo veliko lažje)..

--->Avto je treba pripraviti na poliranje,včasih je to težje kot poliranje samo...torej: avto mora biti popolnoma suh,temperatura bi bila idealna okoli 10-15 stopinj C.
--->vse robove ki so plastični,obrobljeni z gumi tesnili,luči,kljuke,ogledala,šipe.. je treba zaščitit z ličarskim trakom da se polirna pasta ne dotakne vsega od naštetega--ker omenjene zadeve rade zbledijo in podobno..

--->če je kaj smole ali ostankov katrana in ostalih cesnih smeti jih je treba odstaniti,sam uporabljam poseben plastelin,včasih pa tudi šmirgl z 2000 grobostjo--vodobrusni..

--->za začetek se lotim poliranja z grobo pasto ki odstrani skoraj vse praske in zgladi ti. kontaminacijo laka in površine, obrate na mašini imam konstantno na manj kot polovici najbolj hitrega programa(imam jih 6,groba nastaviten je na 2)

--->sledi brisanje nastalega polirnega prahu in pregled dosedanjega dela..

--->naslednji korak je poliranje z Finish pasto,ta da vozilu lesk in gladkost ki jo tako iščemo,obrati so na polovici najhitrejših(3 od 6možnih)pasto nanašam z pomočjo gobice,potem pa zapoliram do kraja z mašino...

--->spet brisanje z mikrokrpico,ali čudežno krpico ali z kakšno staro majico...

--->voskanje je skoraj obvezno zaradi same obstojnosti poliranja,tale korak zahteva veliko živcev ker so obrati na mašini na minimumu in se sam vosek teško vtira v lak...gre najbolj počasi..

--->ko je vse to končano odlepim ves selotejp in se lotim bridanja polirnega prahu z vseh robov,med vrati,pod havbami...

--->če je potrebno spoliram še luči,namažem gume in očistim stekla znotraj in zunaj....

Prav tako je treba paziti da se polirna pasta strinja z delom na mašino,namreč niso vse paste namenjene strojnemu poliranju,sonax spada v samo dno kvalitete pri meni,preveč se namučiš da bi kaj dosegel...

Paziti je treba tudi da se pasta ne zasuši,da nismo na enem mestu predolgo ker se lahko zažge lak ali barva, sam tipam z roko sproti mesta ki jih poliram,posebno odbijači so kritični ker so iz plastike-le ta se segraje veliko hitreje kot pleh...

Obrate na mašini se nikoli ne povečuje na maximum ker se ne doseže popolnoma nič kot zažgana lak...


sigurno sem pol stvari pozabil...če vas še kaj zanima kar vprašajte...
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Eddy, če ne bom prišel k tebi, maš pa celoletno zalogo pijače v dobrem. Kadarkol - js častim. Tole bom pa upošteval če bom sam delal, mučos gracijas. Sicer vem, da bo strošek skor večji kot če grem k teb, sam bi rad sam probal, da vidim, kako gre...

:sejbo
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Lepo napisan Eddy =D> , za mojo zverinico se bova pa kaj namenila an :D
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

uff, vi o poliranju, zunaj pa gre sneg glih kar more... :-s

Eddy, mojster kozmetike, a so kaksni nacini za spravit praske iz steklenih povrsin? Vse sipe mam opraskane, jebela...

/jan
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

Najprej spoliraš, pol pa še povoskaš. Če delaš na roke tko k jest, maš dela glih za cel dan, zvečer pa roke take k Schwarzeneger :D:
Slika
golf_c
Edini plešasti avto v klubu
Prispevkov: 208
Pridružen: 11 Okt 2004, 13:20
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a golf_c »

eddy....kolk pa ti računaš za takle deu? :-k
Slika
cresh
test dummy
Prispevkov: 184
Pridružen: 18 Okt 2004, 18:44

Odgovor Napisal/-a cresh »

Jst sm do sedaj še vsak avto poliral na roke. In to tud do 3.krat na let.
Slika
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Daaaaaan!! :D

No po vrsti:

@Pugi-te držim za besedo \:D/
@Killah Bee-bova samo da se tale drift brozga pobere in bo zunaj vsaj 10 stopinj....
@golf_c-poliranje in voskanje te pri meni pride 15k,pugi ima eno malo manjšo ceno ker sva se že dogovarjala ob moji pridružitvi temu forumu...
@1.8T-sprednjo šipo se da,ampak nimam past za šipe(dragokosvinja.press)ostale šipe se dajo samo malo zgladiti ne pa odstraniti praske....luči so druga stvar-te se da in je učinek opazen z malo izboljšano svetilnostjo!

še kaj? :D
Slika
Odgovori