Kolk fi izpuha?

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
R5Gtt
Pawa user
Prispevkov: 109
Pridružen: 29 Nov 2004, 11:57
Kraj: V penziji

Kolk fi izpuha?

Odgovor Napisal/-a R5Gtt »

Kolk dat fi cevi na N/A 1.8 16v motor od kolektorja naprej??
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Mislim, da je serijsko 55 ali pa 60, pa ker je N/A mašina ti predlagam kr 60, bo čist dost - mogoče še mal preveč.
R5Gtt
Pawa user
Prispevkov: 109
Pridružen: 29 Nov 2004, 11:57
Kraj: V penziji

Odgovor Napisal/-a R5Gtt »

Še kdo?
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

zlato pravilo: 55mm je dober nekje do 150 konj.

/jan
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Jst sm mel na turbaku 75 mm premera, pa je za turbinco blo kr uredu, na 16V daš 55 ali pa 60 zarad tega ker ne rabiš tok hudega pretoka kot turbina. Na R19 16V sm mel 60, pa je zvok bil nor, sam avtu se je pa šele pr 4500 obratih začel trgat - z navadnim rorom je pa že pri 3500 norel.
cresh
test dummy
Prispevkov: 184
Pridružen: 18 Okt 2004, 18:44

Odgovor Napisal/-a cresh »

irCAR81 napisal/-a:Kwa pa za 2.5 in 170 konjev? Pravjo da 2.5 inče.. to je notranji premer 60. Al bi blo bol dat kej večjiga?
ah jst mam za 175KM fi60, pa je skor mal preveč. Sploh ker je še serijski kolektor. Jst več kot fi60 ne bi dal.
Slika
Uporabniški avatar
SunShiner
DEJANSKO veliki b00st
Prispevkov: 1220
Pridružen: 27 Apr 2005, 20:54
Kraj: Nissanmania
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SunShiner »

jst vem da za mojga izdelujejo izpušne sisteme s fi 75 oz. 80+

sam je pa kr neki razlike N/A al pa turbo motor
Powered by Nissan 200SX S14 a.k.a. Cipa
and BMW E30 a.k.a. GhettoMobil
Slika
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

irCAR81 napisal/-a:angleži pravjo 2.5 is plenty. To si predstavlam kot 60. Bom vidu kok je kolektor.. prov več se mi ne splača dajat pomojem.
khm...mogoče se motim,vendar se mi zdi,da je cev 2,5 cole enaka meri fi 76,1mm(x1;x1,5;x2 itd...)mera fi 60,3mm je 2 coli :D
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Konc mesca bom menjal izpuh na ljubici, pa mam dve vprašanji.

Ali lahko sploh kaj pridobim in kaj izgubim, če mi mehanik naredi par mm večji fi na cevi od kolektorjev do srednjega lonca, ali se ne splača ubadat s tem.

Kaj lahko pridobim in izgubim z odstranitvijo srednjega lonca.

Menjane bojo namreč hlače in srednji lonec, tako da če bo avto kaj lažje dihal z debelejšo cevjo in (zelo pogojno) brez srednjega lonca...bi bilo vredno premislit 8-[
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Zna bit da bo dobu, zna bit da ne - to govorim za na splošno. Več bo vedu kak eddy ki je specializiran. Načeloma bi reku, da bo dobu pri ene 5mm večjem izpuhu, kej preveč pa ne dajat. Kar se pa začetnega fija tiče - veš kako gre če maš cev in eno oviro - veriga je tolko močna kot njen najšibkejši člen.

Z odstranitvijo lonca boš dobil nekaj frekvenc, karakteristike pa se pomoje ne bojo kaj dosti spremenile...

Vse je pa treba seveda probat v praksi, ker to je tko, da je loh čist vse individualno od avta odvisn in je drgač kot sm povedal...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Pugi napisal/-a:Zna bit da bo dobu, zna bit da ne - to govorim za na splošno. Več bo vedu kak eddy ki je specializiran. Načeloma bi reku, da bo dobu pri ene 5mm večjem izpuhu, kej preveč pa ne dajat. Kar se pa začetnega fija tiče - veš kako gre če maš cev in eno oviro - veriga je tolko močna kot njen najšibkejši člen.

Z odstranitvijo lonca boš dobil nekaj frekvenc, karakteristike pa se pomoje ne bojo kaj dosti spremenile...

Vse je pa treba seveda probat v praksi, ker to je tko, da je loh čist vse individualno od avta odvisn in je drgač kot sm povedal...
dankešön her Pugi :D

Noh bmw kolegen Eddy? [-o<

:D:
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Jao čist spregledal tole temo ](*,)

No pa začnimo: slide na svojem projektu imam iz vsakega kolektorja cevi speljane do konca v en sam zadnji lonec ki je gor le da zaduši zvok...premer cevi je 55(zunanji) in zaenkrat ustreza temu motorju...pridobil sem na navoru predvsem,takoj je bilo opazno da avto lepše in bolj tekoče vleče,da sploh ne omenjam gromozanskega basa ki ga je avto dobil..zvok je res fenomenalen in me sploh ne mika da bi kaj spreminjal...

na intejk strani stvari sem predelal originalen airbox in spoliral throtlle body do sijaja,nekaj malega se pozna na odzivnosti,na zvoku pa nič kar mi je všeč...
Slide razdri škatlo od filtra,na zgornji strani kjer imaš Boschev LMM se nahaja v notranjosti posode neka trobentica ki sega skoraj do samega roba posode...pritrjena je z 4imi vijaki.Odvij jih in odstrani trobentico,LMM loputo pa daj nazaj na škatlo...to je to \:D/
Slika
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

LMM po posegu ostane živ in zdrav? Mu poseg ne škodi? :-k Če je tako bom jutri razdiral airbox 8-[ :-$

Glede izpuha...me boš res mogu enkrat zapeljat kak krog :woohoo , ko bo moja rit našla cajt da bo spet priletela v pržančka #-o ...mater ko je pa tok na tesno s cajtom ](*,)

OT:včeraj sem imel po mokrem prvo pirueto :-# Sicer namensko....oziroma je blo bolj...drift gone bad...heh..shit happens :D: Hvala bogu nisem igral vrtnarja in sem se ustavil pred neko živo mejo, tko da sem šel prec še enkrat probat :-$ :stupid :D:
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

LMM nemoreš odstranit ker avto ne deluje brez njega....odviješ le trobentico ki je pritrjena v notranji strani airboxa in je tam kot nek omejevalnik zajema zraka...uu sej res: ko končaš z tem projektom stakni obe kleme z akomulatorja,pojdi na kosilo pol jih pa vrni---potem se pojdi pa vozit,avto se nastavi ponovno ker jemlje večjo količino zraka vase.. \:D/ \:D/

piruete in vrtnarstvo so mi predobro znane...vsi moram čez to v šoli drifta.... =D>
Slika
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Eddy napisal/-a:LMM nemoreš odstranit ker avto ne deluje brez njega....odviješ le trobentico ki je pritrjena v notranji strani airboxa in je tam kot nek omejevalnik zajema zraka...uu sej res: ko končaš z tem projektom stakni obe kleme z akomulatorja,pojdi na kosilo pol jih pa vrni---potem se pojdi pa vozit,avto se nastavi ponovno ker jemlje večjo količino zraka vase.. \:D/ \:D/

piruete in vrtnarstvo so mi predobro znane...vsi moram čez to v šoli drifta.... =D>
hehe, saj vem da ga ne smeš odstranit...samo me zanima če mu odstranitev trobentice ne škodi...pa če tebi dela pol tak ni panike :D
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Men dela BP \:D/ne pričakuj pa nekega CSL mukanja :-° ,
Slika
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Eddy napisal/-a:Men dela BP \:D/ne pričakuj pa nekega CSL mukanja :-° ,
Ma to pa itak...upam da bo vsaj mejčken bolj štime dal intake od sebe...bomo vidl...tud če ne...če bo kaj izboljšanja na sploh =P~
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Izpuh naredi tako kot sem ti opisal-tam boš ogromno pridobil ker ima bmw serijsko zaprt sistem kolikor se da zaradi uglajenosti in tihosti vožnje O:)
Slika
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Eddy napisal/-a:Izpuh naredi tako kot sem ti opisal-tam boš ogromno pridobil ker ima bmw serijsko zaprt sistem kolikor se da zaradi uglajenosti in tihosti vožnje O:)
Saj me ful drži veš...skrbi me mal edino bobnenje v notranjosti(nadležno bobnenje ne prijeten ropot šestaka!!!)pa policija 8-[
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

ah ne se sekirat...prav lepo poje notri...tak bas diskreten..nad 4k rpm se mu pa strga...dobi tak zvok da ti grejo kocine pokonci....

ni pa nikakor nadležen zvok,bohnedaj O:)
Slika
Odgovori