Frgazer ali tank???

Da bo vlekl!!!
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Frgazer ali tank???

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Zamenjal sem mehansko bencinsko pumpo, zamenjal sem vse lajtnge in še vedno ostaja problem, le da je sedaj bolj intenziven, ko so nove lajtnge.

Avto vžge v prvo, dela brez problemov, dokler se v cevki ki dovaja gorivo ne naredi vakum, če takoj stakneš cevko in spustiš notri zrak, ter natakneš nazaj na pumpo, avto dela naprej normalno, drugače pa mu zmanjka bencina. U bistvu mu ne zmanjka bencina, samo voziš lahko samo do 2000 obratov, ker drugače ga zamori, ker ne dobi dost bencina. Mislil sem da bi cevka nekje puščala in zato potem pumpa povleče zrak. Vendar sem dal kompletno novo cev od tanka do pumpe, pa se napak še kar pojavlja. Odvodna cevka sploh ne daje bencina nazaj, zaradi tega vakuma in v pumpo pride tudi zelo malo bencina.
Če pa natočiš v flašo liter bencina in daš dovodno in odvodno cevko v to flašo, avto deluje brezhibno, tudi v hrib.

Torej napaka je lahko v tanku - kaj bi lahko bilo?
Ali je možno, da bi frgazer delal ta problem z zrakom in izrinjal bencin v cevki nazaj v tank? Ali pa da bi frgazer naredil vakum v cevki?

Avto ima obrate enake kot prej, vozi se normalno kot prej(le do visokih obratov ne pridem - če hočem z avtom potegnt nad 5000 obratov, ga takoj zamori - hitrej se vakum nardi), le da se počasi v cevki ustvarja vakum, ki potem zapre cevko in avto ne dobi bencina - ko cevko snameš iz pumpe povleče zrak in ko jo daš na pumpo spet lahko povleče bencin normalno. Ampak v cevi pod avtom je še vedno bencin - ta vakum se širi od frgazerja nazaj po cevi proti tanku. U bistvu pumpa ne dovaja dost bencina in frgazer vleče bencin vase in s tem dela vakum.
Sprobal sem vozit brez pokrovčka na tanku - ista stvar. Odduški so trije in vsi trije so sčiščeni in so nove cevke. Vode ni v rezervarju, pa sem še za vsak slučaj dal 3 deci špirita na povhen tank. Tko dfa ne vem kaj bi še bilo - lahko da je frgazer?

Kok mora bit pa cev za bencin notranjega premera za 1.6 mašino - da ni cev preozka in posledično ne dovaja dost bencina - je 6mm cev?

Probal sem brez štofelca od tanka, pa je bilo isto. Al bi mogu čist zapret tank s štofelcom, da se ustvarja vakum v tanku - da že vakum po cevi ki gre iz pumpe nazaj v tank povleče bencin in bencin tako začne krožit?

LP
Nebivedu
Odgovori