Visco stran--->el.ventilator notri...questions

Avto se premika s pomočjo ognja... Rabimo hlajenje!
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Visco stran--->el.ventilator notri...questions

Odgovor Napisal/-a Eddy »

No stvar je taka...moja drift krača ima kot večina avtomobilov z vzdolžno montiranim motorjem hlajenje z visco sklopko in veternico ki je pritrjena na jermenici od vodne črpalke...

mene pa zanima kako bi ta obstoječi sistem vrgel stran in namestil 2 električna ventilatorja...no montaža el. ventilatorjev je simple...bolj se mi v glavi zaplete ideja z termostikalom...kam ga montirat,od katerega avta,kako to usposobit da deluje samostojno....

stikalo v notranjosti bo tudi zvezano na ventilatorje,predvsem zaradi kolon in mobikrogov...ne bi pa rad nonstop sam prižigal in ugašal proklete zadeve...pomoje da je lahko kar nadležno... :-k

predlogi,nasveti,navodila,napotki,koristni linki....na plan =P~

avto pa saj veste: bmw E30 325i
Slika
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

E36 ima na desni strani hladilnika luknjo za neko stvar in ima enak navoj kot termostikalo. Niso imeli vsi modeli, imajo pa to vsi (pri E36) neoriginalni hladilniki in se jo po potrebi blindira. Poglej, mogoče jo imaš.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Možno, da imaš že na hladilniku narejeno tako, da lahko gor zmontiraš termostikalo. Če imaš to, potem je stvar nadvse preprosta. Zmontiraš termostikalo, ga povežeš na rele, ki vklaplja elektro ventilatorja in je to to. Jest bi uporabil recimo kako 90 stopinj stikalo ali tam nekje do 94 stopinj (ne vem na kako temperaturo se tebi normalno zgreje voda).

Če tega nimaš, lahko narediš en del cevi, ki gre iz motorja v hladilnik (zgornja cev) kovinski in vanj vgradiš navoj za termostikalo. Potem pa spet povežeš tako kot sem napisal zgoraj.

Vzporedno s termostikalom pa zvežeš še eno stikalo v kabino, s katerim imaš potem še možnost ročnega vklapljanja ventilatorjev.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Mitja po ETK-ju bi moral meti luknjo že notri v hladilniku...saj če nimam se tudi ne sekiram....itak gre notri od E36 hladilnik..in če praviš da ima luknjo smo zmagal..delam potem po banditovem navodilu in je stvar simple...

samo najti moram še pravo stikalo(najraje bi imel tam nekje od 88-94stopinjskega) in prave ventilatorje..

glede releja mi pa ni nič jasno,bo kakšen štromar moral zraven #-o
Slika
ajey
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2005, 21:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajey »

edo naj bol je tko kt sm ti reku daj dva el ventilatorja senzor za temp in to je to! zakaj pa bi ti sploh dau visco stran ti premal hladi al preveč?
sej veš na mojmu 2.7 motorju ni termostata pa se avto nikol ne segreje tut do polovice ( če maš problem z pregrevanjem)
Slika
Speed limits are a disease, and your BMW is the cure.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Visco se daje stran zaradi pridobitve na odzivnosti motorja-te ni nikoli preveč,sicer pa tudi vetrnica odžira par konjičev in to je relativno poceni in simple tuning...
Slika
ajey
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2005, 21:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajey »

Eddy napisal/-a:Visco se daje stran zaradi pridobitve na odzivnosti motorja-te ni nikoli preveč,sicer pa tudi vetrnica odžira par konjičev in to je relativno poceni in simple tuning...
ja sam kakšna pa bo pridobitev konjev?
Slika
Speed limits are a disease, and your BMW is the cure.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

minimalna..tukaj se govori o številki 1-3KM...meni se gre samo za samo odzivnost motorja in hitrejšio spool uz čez rev range O:)
Slika
ajey
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2005, 21:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajey »

Eddy napisal/-a:minimalna..tukaj se govori o številki 1-3KM...meni se gre samo za samo odzivnost motorja in hitrejšio spool uz čez rev range O:)
ja sej odzivnost pol rečmo da odmaknemo visco in damo el fene gor . a pa bo dost placa pr mašin men se zdi bl mal placa!?
Slika
Speed limits are a disease, and your BMW is the cure.
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

el. ventilator zavzame manj prostora kot visco. Pri M50 gre z original viscotom bolj na tesno (je prostor, ampak zelo malo) tko da so el. venti idealna rešitev.
High on LSD
ajey
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2005, 21:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajey »

ikst sm šu pol pogledat pa je res dost placa sam zdej kateri ventilatorji pa bi bli najbolši ? dvojni , enojni ?
Slika
Speed limits are a disease, and your BMW is the cure.
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Jaz bom verjetno kr kako lado nivo oropal za začetek :) Ma 2 kar konkretna el. ventilatorja spredaj.

Drugač pa lahko dobim baje ene močne in dokaj poceni. Frend dela hladilnike za vodo pa intercoolerje pa mi lahko zrihta ventilatorje po nabavnih cenah. Eddy, lahko se pozanimam za ceno in točne spec. če te zanima. PM al pa poklič pa se zmenmo.
High on LSD
ajey
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2005, 21:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajey »

iKst napisal/-a:Jaz bom verjetno kr kako lado nivo oropal za začetek :) Ma 2 kar konkretna el. ventilatorja spredaj.

Drugač pa lahko dobim baje ene močne in dokaj poceni. Frend dela hladilnike za vodo pa intercoolerje pa mi lahko zrihta ventilatorje po nabavnih cenah. Eddy, lahko se pozanimam za ceno in točne spec. če te zanima. PM al pa poklič pa se zmenmo.
hmh zdej nevem a ni tut ena fora da se da še en dodaten ''interkuler'' za hlajenje vode?? baje da je tist bomba!
Slika
Speed limits are a disease, and your BMW is the cure.
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Mogoče misliš charge cooler ? To je za turbo motorje in dela podobno kot intercooler. Samo da vstopnega zraka ne hladi z zrakom ampak z vodo.
High on LSD
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Ikst v pmju ti piše kaj me baše trenutno....bom pa definitivno skupaj steboj ta projekt speljal.... =D>
Slika
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Kul :) Kar se tiče nasvetov in pomoči pri tehnični izvedbi lahko računaš na mene. Sam glede štroma boš moral sam potuhtat :)
High on LSD
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Strom je izi :P :D ubistvu je use dokaj izi :)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Pol si pa vabljen da men prideš mal pogledat :)
High on LSD
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

iKst napisal/-a:Pol si pa vabljen da men prideš mal pogledat :)
Zate sm jst pouprasu mal okol pa mi ni jasn kva tebe sploh muc :) kokr sm posteku je komp od ene masine instalacija od druge masina je pa tretja al kako :)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
ajey
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2005, 21:59
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajey »

jah štrom za ventilatorje je u izi če boš delu na stikolo ki ga boš meu v kabini drugo pa je če boš dau notr termo stikalo!
Slika
Speed limits are a disease, and your BMW is the cure.
Odgovori