Tesnenje

Lepljenje na sedež... Pozor, samo za tiste ki ločijo bat od cilindra!
Odgovori
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Tesnenje

Odgovor Napisal/-a maky »

oki ni glih n20 ampak oki...
torej zanima me z čim najbolje zatesnit puščanje pri navojih? prenest more med 15 in 20 bari pritiska. neki so mi svetoval eno pasto ( seal neki neki) ki naj bi zdržala do 200 barov sam noben ne ve kje bi se jo dobil. zdej a je to tista pasta ki jo je mel shiner za tesnenje glave (taka rdeča)? če ja do kolk tista pasta zdrži.

just in case : kje bi lahko dal izdelati kotni člen (navoj 3/8) ki se nadaljuje v T člen z 1 izhodom 3/8 in enim 1/10.i have no idea kje :-k :-k :-k :-s

ajd
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Kle pri nas imamo enga mojstra, ki je pomoje najboljši drejar na svetu, tko da če se oglasiš v nsših krajih, ti bo on to ziher znal narest.

Glede une paste: Maš varianto od Loctite - schraubensicherung : http://www.loctite.de/int_henkel/loctit ... 05_GER.pdf

Ali pa identičen produkt od Kemisa iz SLO.

Oba produkta pa se da kupiti na različnih mestih po SLO. Recimo v KR imajo oba naprodaj v HIBu, pa verjetno tudi v KAMMu pa še kje.

Zadeva deluje tako, da jo naneseš na navoj, prišravfaš zadevo skupaj, ta snov pa se potem v navoju razširi in otrdi. Zaradi tega potem navoj tesni in se ne more kar tako odviti.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

aha no sej tole pasto so mi predlagal... (seal je skor enako kot lock :D :D )

se pravi grem do enga tega prodajalca (btw v lj majo to baje v motomatu) in bo on razložil katero cifro paste rabim ;)
aja kje pa je tale hib v kranju? je zajeban najt al je kje v bljižini kakega večjega centra (mogoče clo page ? )
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

HIB je firma, ki se ukvarja z izdelavo cevi za pnevmatiko, hidravliko, .... Vse živo majo.
Našel jih boš, če se boš peljal iz Planine po klancu dol proti pizzeriji Dare. Nekje na sredini je na levi najprej odcep za recimo Trenčo, potem naslednji odcep levo je za neko carinsko skladišče, naslednji na levi pa je že HIB. Vsi trije odcepi pa so na razdalji recimo 100m. Pa tudi napis na fasadi od HIBa se vidi s ceste.

http://www.hib.si/
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Če greš po klancu dol iz planine, je odcep za HIB takoj pred mostom (tak sfukan mosticek cez reko kokro), da ne bos falil, ce gre pa proti planini, pa takoj za mostom ;) Jaz sem 2x falil predn sem videl odcep
:D
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

merci... sm sicer dobil na m(cenzura)u še ene ki imajo tale loctite in sicer so na letališki... tko da grem jutri zjutraj tja najprej pogledat (upam da bojo odprti) pol pa spet vse razstavit (že 7ič v 2h dneh (je blo vedno neki narobe)) pol pa upam da ne bo več puščal... ajd pa še enkrat hvala obema M)
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Loctite imajo skoraj v vsaki trgovini z avtodeli, ti glej samo, da boš dobil v čim manjši tubi, da ne boš dajal 5.000, porabil pa samo par kapljic. Imajo oznake, ampak na splošno se ločijo po barvah.

Rumena-švoh
Modra-srednja
Rdeča-močna

Zadeva sploh ni slaba in se uporablja že pri novih avtomobilih, pri stvareh iz aluminija, ker ne smeš preveč zategniti....
Če boš potem še kaj pacal s to pasto računaj, da bo zelo težko odtegniti, lahko tudi zlomiš vijak ali pobereš sabo navoj. Preden jo mažeš moraš vse očistiti in razmastiti, ampak se tega v praksi večinoma ne dela. Če ne boš več odvijal tega vzami rdečo.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

my ass majo v vsaki trgovini z avtodeli...
v lj sm v soboto bil v :
gama center btc = bil zaprt, poslovalnica v hali a nima (sploh ne pozna)
ena potapljaška trgovina isto v btc kjer ga drugače imajo sam ga nimajo na zalogi
še preostali dve trgovinci z avtodeli v btc = ne poznajo
astra chemo btc = majo sam sekudne od loctite-a
motomat= nima
evroton= nima

majo ga drugač v ene parih trgovinah sam so v soboto vse zaprte. pol mi je ratalo rdečo na posojo dobit.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

:-k WTF???
čudno...pol pa pejdi v kako trgovino s hidravliko in vprašaj za lepilo za vijake...
Uporabniški avatar
OpaNkaR
Mal več k dim
Prispevkov: 51
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:52
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a OpaNkaR »

Tuki boš zihr dubu:

M-trade d.o.o.
Poslovalnica Ljubljana
GT Center Brnčičeva 13
1231 Ljubljana

tel.: + 386 1 561 36 51
fax: + 386 1 561 36 51
. . : : Cuore Sportivo : : . .
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

ja sej nakonc mi je v prit-u šel tolk na roko da mi je posodil njihovo tubico. v torek pa grem iskat svojo za na zalogo in rezervo.
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Niso resni :-k

A-net vem da ima, ampak samo večje tube. Jaz to kupujem od raznih "kombi prodajalcev".

Če boš kdaj rabil to vzeti spet narazen in ne bo šlo probaj pogreti z industrijskim fenom, takrat gre lažje.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

In?

Kako izgleda, ali tesni in kaj si sploh tesnil?
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

ja tesni... na 2h od 4 ventilov mi sicer rahlo pušča (kva pa vem ene 10 psi-jov v 24 urah) ampak za to sumim ene cevke... tko da za sedaj vse štima ;)
Odgovori